Czemu służy ochrona RFID stosowana w portfelach?

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób korzysta z płatności gotówkowych na rzecz używania kart płatniczych. Niestety zmiana ta wiąże się z nowymi niebezpieczeństwami oraz możliwościami dla złodziei, na przykład tzw. skimmingiem, czyli kradzieżą danych zapisanych na karcie płatniczej czy kredytowej. Szczęśliwie istnieją sposoby, by się przed tym bronić, takie jak ochrona RFID stosowana w portfelach. Czym jest i jak działa? Odpowiadamy.

 

Co oznacza RFID?

Technologia RFID oznacza Radio-Frequency Identification i jest to system identyfikacji radiowej, a jednocześnie technika przesyłu danych. Polega ona na przesyłaniu za pomocą fal radiowych różnych informacji i umożliwia wykonywanie podstawowych czynności, takich jak zbliżeniowa płatność kartą w sklepie czy odbicie karty miejskiej na kasowniku. Niewielkich rozmiarów chip RFID składa się z czytnika, nadajnika, odbiornika, dekodera oraz anteny i – poza portfelami do ochrony – stosowany jest w wielu innych miejscach do codziennego użytku. Technologia ta wykorzystywana jest w kartach płatniczych, dowodach elektronicznych, kartach miejskich, legitymacjach studenckich, biletach parkingowych itp.

 

Jak działa ochrona RFID?

Skórzane męskie i damskie portfele z ochroną RFID z naszej oferty to odpowiedź na coraz śmielsze działania złodziei z zakresu przestępstw dotyczących kradzieży środków finansowych za pomocą bankowości elektronicznej, takich jak skimming. Ochrona ta polega na wykorzystaniu technologii blokującej, która uniemożliwia pozyskanie danych z kart płatniczych znajdujących się w portfelu za pomocą RFID.

Pomiędzy warstwy materiału wykorzystanego do wykonania dodatku, np. skóry wszyte jest odpowiednie tworzywo zakłócające przesył sygnału, takie jak siatka aluminiowa lub specjalna folia. Portfele z ochroną RFID niczym nie różnią się wizualnie od modeli standardowych, a wszyty materiał jest całkowicie niewyczuwalny. Dlatego wybierając taki portfel, warto skorzystać z oferty firmy takiej jak nasza, która daje gwarancję skuteczności ochrony.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.