Jak dbać o wyroby ze skóry?

Każda osoba, która kocha stylowe dodatki, docenia estetykę i trwałość wyrobów ze skóry naturalnej. Jak każdy inny materiał, ulega ona jednak zniszczeniom i zabrudzeniom podczas codziennego noszenia. W celu zachowania walorów zarówno estetycznych, jak i użytkowych skórzanej galanterii, należy pamiętać o jej właściwej pielęgnacji. Jak zatem dbać o wyroby ze skóry, aby przez wiele lat cieszyły niezmienionym, pięknym wyglądem? Odpowiadamy na to pytanie w artykule.

 

Przede wszystkim regularna impregnacja

Jeśli zależy Ci, aby Twoje wyroby ze skóry zachowały przez długi czas swój doskonały wygląd, powinieneś zadbać o ich regularną impregnację. Specjalne preparaty zabezpieczają naturalną skórę przed uszkodzeniami, nadmiernym zabrudzeniem, a także wilgocią. Na wnikanie wody i zamoknięcie szczególnie narażone są takie rodzaje skór, jak nabuk czy zamsz, dlatego należy obchodzić się z nimi szczególnie ostrożnie. Każdy typ naturalnej skóry będzie potrzebował właściwej dla siebie pielęgnacji, a w Stefanii chętnie doradzimy Ci najlepsze metody i preparaty oraz dopasujemy je do posiadanych przez Ciebie dodatków.

 

Odpowiednie przechowywanie i czyszczenie

Galanteria skórzana wymaga także odpowiedniego podejścia w zakresie mycia oraz przechowywania. Do czyszczenia naturalnej skóry powinieneś używać wyłącznie płynów lub pianek przeznaczonych do tego celu. Niemniej przed ich użyciem pamiętaj o wypróbowaniu preparatu na mniejszym obszarze skóry torebki czy plecaka, w niewidocznym miejscu, by upewnić się, że materiał się od niego nie zniszczy.

Staranne czyszczenie dodatków uchroni je przed nieodwracalnymi zniszczeniami spowodowanymi nadmiernymi zabrudzeniami oraz pozwoli pozbyć się z nich nieestetycznych plam. Odkładając skórzaną torebkę, plecak, portfel czy aktówkę do szafy na jakiś czas, pamiętaj również o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Najlepiej umieścić każdy dodatek osobno w lnianym woreczku, który ochroni galanterię przed zarysowaniami, przedarciami, odkształceniami oraz kurzem.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.