Po czym poznać wyroby ze skóry naturalnej?

Naturalna skóra to wyjątkowy materiał, który wykorzystywany jest do produkcji torebek, portfeli, plecaków, teczek oraz rozmaitych akcesoriów od bardzo dawna i do dziś nie wychodzi z mody. Nie bez powodu! Galanteria skórzana to produkty, które doceniane są nie tylko ze względu na swoją ponadczasową estetykę, ale też funkcje praktyczne. Po czym więc poznać wyroby ze skóry naturalnej? Sprawdźmy.

 

Wysoka trwałość i wytrzymałość

Podstawową cechą, która jest bardzo charakterystyczna dla wyrobów ze skóry, jest ich wysoka trwałość. Wystarczy bowiem zadbać o podstawową impregnację i delikatne czyszczenie torebki czy plecaka, aby służyły Ci przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Naturalna skóra jest materiałem odpornym na niekorzystne czynniki oraz uszkodzenia mechaniczne, takie jak:

  • pęknięcia,
  • rozdarcia,
  • odkształcenia,
  • odbarwienia,
  • łuszczenie się.

Ponadto naturalną skórę bardzo łatwo rozpoznać po tym, że jest niepalna oraz – w odróżnieniu od syntetycznej – wchłania wodę. Powierzchnia skóry jednak nie odkształca się ani nie rozciąga, a mokry ślad całkowicie znika po wyschnięciu. Galanteria skórzana damska i męska to zatem doskonały wybór dla osób przykładających dużą wagę do najwyższej jakości i wytrzymałości, które idą w parze z pięknym wyglądem.

 

Wyjątkowa estetyka

Jak wspomnieliśmy, wyroby ze skóry nigdy nie wychodzą z mody. Jest to bowiem materiał ponadczasowy i bardzo szlachetny, a galanteria z niego wykonana dodaje elegancji oraz wyjątkowego szyku każdej stylizacji. Akcesoria z prawdziwej skóry poznasz też po strukturze materiału, która powinna być nieregularna i niejednolita.

Ponadto naturalna skóra cechuje się charakterystycznym, przyjemnym, skórzanym zapachem, jest miła i miękka w dotyku, a także elastyczna. Co istotne, torebki, plecaki i portfele z naturalnej skóry to definicja klasy i dobrego smaku. Dodatki z tego materiału pięknie prezentują się zarówno w połączeniu z luźnymi, codziennymi strojami, jak i wieczorowymi sukniami czy outfitami do pracy.

 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.