Właściwości i zastosowania skóry juchtowej

Skóra to materiał ponadczasowy o niezwykłej wartości, który od wielu lat wykorzystywany jest do tworzenia rozmaitych produktów. Cechuje się nie tylko doskonałą trwałością i wytrzymałością, ale też wyjątkową estetyką. Naturalna skóra jest bardzo elegancka, a jednocześnie uniwersalna – pasuje niemal do wszystkiego. Jednym z jej rodzajów jest skóra juchtowa. Poznaj jej właściwości i zastosowania w artykule!

 

Czym jest skóra juchtowa?

Skóra juchtowa jest niezwykle ceniona wśród producentów skórzanych artykułów nie bez powodu. Należy ona do najbardziej szlachetnych, a jednocześnie najdroższych skór przede wszystkim ze względu na swoją rewelacyjną jakość. Jest to skóra bydlęca wyprawiana z boków i karków zwierząt – miejsca te cechuje wyjątkowa trwałość.

Co istotne, jest też bardzo piękna – wykorzystywana zarówno w swoim naturalnym kolorze (który z czasem użytkowania z piaskowego przybiera nieco cieplejszy, miodowy odcień), jak i barwiona. Materiał ten wyróżnia się swoją solidnością i niepowtarzalną estetyką, dzięki czemu galanteria skórzana damska lub męska z niego wykonana z pewnością posłuży Ci przez wiele długich lat.

 

Do czego wykorzystywana jest skóra juchtowa?

Naturalna skóra juchtowa wykorzystywana jest do tworzenia rozmaitej galanterii, którą chętnie wybierają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są to artykuły takie, jak:

  • torebki i plecaki,
  • paski,
  • teczki i kosmetyczki,
  • portfele,
  • etui i pokrowce.

Pamiętaj jednocześnie, że jeśli chcesz zachować swoje skórzane produkty w najpiękniejszym stanie przez długi czas, powinieneś zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Wysokiej jakości naturalna skóra juchtowa stanie się odporna na zabrudzenia, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, jeśli będziesz ją regularnie czyścił oraz impregnował. Wystarczy w tym celu przetrzeć powierzchnię materiału delikatnie zwilżoną ściereczką lub nasączoną odpowiednim środkiem.

 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.